Шовкотрафаретний друк
Є предмети, до яких приємно торкатися і дивитися на них. Шовкотрафаретний друк дозволяє отримувати тактильні і оптичні ефекти. Основні переваги такого дкуку: величезний вибір матеріалів, друк довговічний, економне використання фарби, технологія нанесення дозволяє втілити в життя велику кількість творчих задумів та фантазій.
Шовкотрафаретний друк – це спосіб друку, при якому фарба продавлюється через трафаретний основу і виходить малюнок. Спеціальні трафарети виготовляються з синтетичного поліамідного волокна з дрібними комірками. Для формового матеріалу використовуються тканинні і металеві сітки частотою 4-200 нитки / см і товщиною 24-90 мкм. При створенні трафарету тканина просочується спеціальним фоточутливим складом, який після «засвітки» полімеризуєтся. Частинки цього складу забивають пори тканини, а непотрібні частинки вимиваються при промиванні.
Форма друкованого матеріалу може бути плоскою, конусоподібною, циліндричною і ін. При наявності рами і полотна необхідного розміру обсяг друку необмежений. Це можуть бути як мінімальні, так і величезні розміри друку.
Друк має високу зносостійкість і швидкість виготовлення. Застосовується для великих обсягів і одиничних екземплярів. Це дорогий спосіб друку через велику кількость попередніх етапів підготовки.
Способи друку
Друк можливий на різних матеріалах: папері, тканині, склі, пластику, металі, дереві, кераміці, синтетичних матеріалах окремими листами і полотном. Також можливий друк на нерівній поверхні і реальних предметах: келихах, чашках, візитницях, брелоках, ручках, канцелярських наборах і ряді іншої сувенірної та рекламної продукції. У бізнесі і діловій сфері часто друкуються шовкотрафаретним методом візитки, бланки, конверти, папки, наклейки та ін.
Повнокольорові зображення наносяться змішуванням базових фарб cmyk. Важливо враховувати, що в даному способі друку погана змішуваність фарб і низька роздільна здатність методу, що впливає на якість відбитка. Відбиток виходить гірше, ніж при офсетному друці. Для гарної якості друку рекомендуємо використовувати кольорову гаму по Pantone. Це дозволить точно передати корпоративні кольори і гарантує чистоту друку.
Такі матеріали як папір, тканина, дерево вбирають фарбу і не вимагають додаткової післядрукарської обробки. Для друку на пластику, склі, металі додатково використовується УФ-закріплення. Для друку шовкотрафаретним способом застосовуються сольвентні (на основі розчинників), водні фарби, пластизоли (температурна фіксація), фарби ультрафіолетового відбиття.
Технологія шовкотрафаретного друку дозволяє застосовувати лаки і фарби з різними спецефектами, наносити шари, які стираються, для лотерейних квитків і карток оплати, імітацію оксамиту. Це можливість наносити світлі фарби на темну основу і нанести вибірковий лак на невеликий тираж.
Компанія «Гудвіллпак» за допомогою шовкотрафаретного друку може реалізувати Ваші ідеї і створити подарункову, рекламну, сувенірну продукцію з неперевершеними тактильними і оптичними ефектами.
Популярні запитання:
✓ На будь-яку поверхню.
✓ Можливість створити тактильні і візуальні ефекти.
✓ Від одного примірника.
✓ Від мікросхем до фюзеляжів літаків.