Опубліковано Залишити коментар

Що таке флексографічний друк

Флексографічний друк

Техніка багаторазового відтворення тексту або малюнка називається друком. У минулі часи друк застосовувався для створення книг, якість яких удосконалювалося з часом. З розвитком цивілізації, з зростанням потреб людства, вдосконаленням технологічних процесів, поширенням торгівлі трансформувався і друк.

На сьогоднішній день є кілька способів друку, які допомагають створювати матеріали, продавати товари і послуги. Хотілося б звернути увагу на такий вид друку, як флексография, за допомогою якої компанія «Goodwillpack» виготовляє пакети з логотипом і етикетку.

Флексографічний друк – один з різновидів прямого ротаційного високого друку швидко висихаючими рідкими фарбами. Зображення передається за допомогою друкарських форм, які встановлюються на циліндрах різної окружності. Тобто, друкована форма знаходиться вище поверхні нанесення. Це друк з високою точністю передачі зображення.

Історія виникнення флексодруку.

Ще в 19 столітті флексодрук застосовували для друку на шпалерах. А прабатьком прийнято вважати Карла Хольвего з Німеччини. Він володів компанією «К. унл Хольвер ГмбХ », яка до нині працює і займався машінобудуванням. Далі були винайдені еластичні гумові форми, які продовжили розвиток флексографічного друку.

З 1929 року флексодрук почали застосовувати для друку зображень на конвертах для вінілових пластинок. А в 1932 році були створені автоматизовані апарати, які для упаковки сигарет і кондитерських товарів з’єднали упаковку і друк. Після Другої світової війни сфера застосування флексодруку розширилася і її почали зас тосовувати для друку конторських книг, зошитів, шпалер, різного роду документації, рекламних матеріалів. Пізніше на листівках, пластикових картах, конвертах, поліетилен, пропілену та інших матеріалах.

Етапи флексодруку

3 важливих етапу флексодруку:

1.Підготовка файлу до друку.

Оскільки використовуються для друку форми з полімерних матеріалів, за допомогою яких передається зображення, встановлені обмеження по лініатурі – 150 dpi (кількість точок на дюйм). Флексодрук працює з грубими растрами, то зображення повинно бути належним чином підготовлено до друку в векторних форматах. Рекомендуємо не використовувати шрифти із зарубками, відтінки і півтони. Кожна друкарська машина унікальна, зі своїми особливостями друку, отже, макет підганяється під конкретне обладнання та процес налаштування займає тривалий час. Чіткі нормативи по фарбах для флексодруку відсутні і важко, в результаті, отримати стабільну якість друку кольорів. Рекомендуємо використовувати кольоропробу, виготовлену на спеціальному обладнанні, яка точно передає кольори і дозволяє друкарям виконати роботу максимально якісно.

2. Виготовлення флексоформ.

Друкована форма або кліше – це полімерна пластина, на поверхні якої містяться друковані і пргалинні елементи. Матеріали різні по товщині, жорсткості, стійкі до лаків і розчинників. Виготовляються аналоговим і цифровим способом. Для аналогового способу потрібне спеціальне обладнання, цифровий спосіб здійснюється за допомогою хімічних реактивів. Після виготовлення кліше вимивається і просушується. Призначено для багаторазового використання при правильному догляді і зберіганні.

3. Друк.

Варіантів друкарського обладнання багато. Відрізняється воно шириною друкованого поля (до 2.5 м) і швидкістю виробництва (до 600 м / хв.). Це ротаційні машини секційного, ярусного і планетарного типу. Машини секційного типу використовуються для друку на великогабаритних предметах. Наприклад, на ящики з гофрокартону. Машини ярусного типу друкують на щільних поверхнях, що не тягнуться і не потрібно чітке поєднання кольорів при друку зображення. Машини планетарного типу друкують на тонких матеріалах і досягають суміщення до 8 кольорів. Це друк на тонкому пластику, самокреючій плівці (етикетки).

В обладнання для флексодруку можна додати додаткові секції для тиснення, покриття лаком, ламінування або трафаретного та офсетного способу друку. У підсумку, машини видають готовий продукт і додаткових дій для закріплення результату не потрібно.

Окремо варто звернути увагу на фарби, які застосовуються для флексодруку.

 • Фарби, які закріплюються УФвипромінюванням,
 • Спирторозчинні і спиртові фарби,
 • Водорозчинні фарби, які вбираються в поверхню і таким чином закріплюються. Це більш екологічні фарби.


Компанія «Godwillpack» наносить зображення флексодруком на картон, гофрокартон, папір, етикетку, рулонну паперову упаковку. Виготовимо коробки з Вашим логотипом

Переваги флексодруку:

 1. Друк фарбами на спиртовій та водяній основі, що дозволено для упаковки продуктів харчування;
 2. Використання друкованих форм потрібного розміру, що оптимізує виробництво за рахунок зниження відходів;
 3. Великий вибір матеріалів для друку;
 4. Можливість додаткової обробки: тиснення, склейка, ламінування, висікання та ін.
 5. Демократична вартість для різних тиражів;
 6. Можливий друк на дуже товстих матеріалах

Важлива грамотна розробка фірмового стилю. За допомогою флексодруку можна упаковку, коробку, етикетку перетворити в сучасний, оригінальний, яскравий, неповторний продукт. Раді будемо допомогти вам в цьому!

Недоліки:

 • Висока вартість на малі тиражі;
 • Якість друку може відрізнятися в одному тиражі;
 • Не яскрава передача кольору світлих тонів;
 • Низька якість друку дрібних шрифтів.

Популярні запитання:

👌 На які матеріали наноситься флексодрук?

✓ Флексодрук не має обмежень для нанесення. «Goodwillpack» за допомогою флексодруку друкує на рулонному папері, картоні, етикетці, гофрокартоні.

❤ Якими фарбами наноситься друк?

✓ Друк наноситься спиртовими або водорозчинними фарбами, якими дозволена друк на упаковці для продуктів харчування.

🔥 Що важливо враховувати, вибираючи флексодрук?

✓ Для флексодруку важливо правильно підготувати макет (розширення 150 dpi, макет в векторному форматі), виготовити  кліше (форму) для друку, бажано зробити кольоропрорбу для дотримання кольору.

♻ Для яких тиражів вигідний флексодрук?

✓ Флексодрук вигідний для великих тиражів. Через виготовлення форм і потужнє обладнання для малих тиражів рекомендуємо використовувати шовкотрафаретний, цифровий або офсетний друк.

5/5 - (8 votes)
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *