Опубліковано Залишити коментар

Що таке цифровий друк

Цифровий друк

У кожного бізнесу своє обличчя. Якщо вам необхідна персоналізована рекламна, ділова або сувенірна поліграфія, це можливо здійснити за допомогою цифрового друку. Цифровий друк відноситься до категорії «розумної поліграфії». Устаткування працює з мінімумом участі технічного співробітника.


Принцип цифрового друку – зображення складається з великої кількості пікселів. Для цього використовується широкий спектр цифрового обладнання, з технологією прямого нанесення фарб на папір або інший матеріал. При цифровому методі друку в зображення можна вносити зміни – розширити або звузити, а також провести корекцію (висвітлити або затемнити).


Цифровий друк здійснюється на такому обладнанні як магнітні, струменеві і лазерні принтери, плоттери і ризографи.

Види цифрового друку


З огляду на тип обладнання, друк поділяється на види:

 • повнокольоровий – передає складні відтінки;
 • одноколірний (метод іонографія);
 • термальний (передача зображення на нестандартні поверхні – полотно, тканина, кераміка).

Поділяється цифровий друк на листовий і широкоформатний.


Переваги листовогоцифрового друку:

 • реально надрукувати пробний екземпляр;
 • малі тиражі;
 • швидкість друку (відсутній етап додрукарської підготовки і скорочується час підготовки до друку);
 • бюджетна вартість додрукарської підготовки (відсутність виготовлення плівок і друкарських форм);
 • друк на нерівних і гладких поверхнях, жорстких матеріалах (пластик, кераміка, меблі, двері);
 • висока якість зображення (особливість цифрового друку – точне співпадання кольорів, яке не вимагає додаткового накладення кольору для приховування дефектів);
 • використовуються носії на паперовій, самоклеючій основі;
 • можливість вносити зміни в тираж, коли запущений в роботу (виправити помилки або відкоригувати колір);
 • можливість приступити до післядрукарської обробки відразу після друку (не потрібно просушка листів);
 • макети готуються в cmyk or rgb.
  Друкуючи продукцію цифровим способом, важливо враховувати і недоліки:
 • малі тиражі (великі тиражі рекомендуємо друкувати офсетним друком);
 • особливості друку на фактурному дизайнерському папері (враховуючи фактурну поверхню, задруковуються гірше);
 • не можна надрукувати кольору гамою Pantone;
 • обмеження по товщині паперу;
 • ідеальну темну плашку складно витягнути;
 • низька кінцева стійкість фарби;
 • не застосовується золота або срібна фарба. Часто ці відтінки замінюють тисненням золотою або срібною фольгою;
 • фарба на місцях згинання без додаткової обробки швидко тріскається.

Метод цифрового друку дозволяє оперативно, за демократичну вартість і в обмеженій кількості виготовити тираж. Так створюються рекламна, ділова та бізнес поліграфія.

Компанія «Goodwillpack» використовує растрові плоттери для передачі точності зображень. У лазерних плоттерах застосовується тонер, в якості барвника. Широкоформатний друк застосовується для створення великих інтер’єрних композицій і зовнішньої реклами. Друкується на машинах (плоттерах) із струменевим принципом друку на папері, банерній тканині, сітці, самоклеючій плівці, холсті, текстильних матеріалах. Розмір друку в довжину десятки метрів, завширшки до 5 м. Для друку використовується чорнило. Також можливий друк сублімаційними чорнилами, на які не впливають особливості довкілля (холод, волога, сонце…)


Друк здійснюється на аркушах паперу формату А2, А1, А0


Розрізняють планшетний і рулонний вид друку. Планшетна друк наноситься на аркушах н конкретного формату з високою роздільною здатністю малюнка. За допомогою рулонного друку можливо отримати неформатне зображення. Його розмір обмежений довжиною друкованого матеріалу в рулоні.


Також в ділової та рекламної продукції використовуються більш просте обладнання для копіювання матеріалів – ксерокс та ризограф.
Інтерес представляє термін «Industry 4.0», придуманий урядом Німеччини для характеристики наступного етапу розвитку виробництва – активне проникнення кібернетики в усі сфери побуту і виробництва. Це цифрова інтеграція процесів закупівель, розробки продуктів, виробництва, логістики, обслуговування. Дані оптимізовані під різні платформи і інформація про ефективність процесів, управлінні якістю, планування доступна через інтегральну мережу в режимі реального часу.


Розвиток цифрового друку в поліграфічному виробництві забезпечує досягнення технологічних переваг і можливості комплексного підходу в організації бізнесу. У «розумної поліграфії» виробничий процес автоматизований і оптимізований з позиції витрат. Технологічно зростає конкурентоспроможність цифрового друку в зв’язку із застосуванням високошвидкісних рулонних ЦПМ струминного друку, які стають альтернативою машинам офсетним.


Німецька виставка drupa ще в 2016 продемонструвала цілі і завдання концепції «Print 4.0»: наскрізний цифровий робочий процес, який можливий завдяки інтелектуальної мережі машин і систем.


Розглядаються наступні напрямки:
• «fp» (functional printing) – багатоканальні технології, можливості і процеси для друкування на всіх видах матеріалів і поверхнях (кераміка, скло та вироби з нього, продукти електроніки, компоненти автотранспортних засобів, декоративні та пластикові поверхні і т.п .;
• «p» (print) – друк, зміни в світовому поліграфічному виробництві, рішення і можливості для розвитку друкарень;
• «3D» (3D printing) – 3D¬друк, перехідна спеціалізована технологія з великим потенціалом розвитку;
• «pac» (packaging production) – виробництво упаковки, майбутні технології відкривають нові можливості у виробництві пакувальної продукції, функціональний і промисловий розвиток;
• «gp» (green printing) – екологічні стандарти в поліграфічному виробництві;
• «mc» (multichannel) – один контент, але різні канали розповсюдження і доставки.


Саме ці напрямки сьогодні та в наступні десятиліття передбачаються вкладання великих інвестицій і проривні інновації.

Компанія Heidelberger Druckmaschinen AG


Продукти компанії Heidelberger Druckmaschinen AG відповідають новим вимогам і працюють на основі системи Ptinect. В основі системи інтелектуальна взаємодія цифрових і офсетних машин, автоматизація виробничих і бізнес процесів, клієнти поліграфічної продукції включені в єдиний потік.


Також компанія Heidelberger Druckmaschinen AG спільно з компанією Prinect розробила високопродуктивну цифрову систему на базі струменевого друку для випуску комерційної та пакувальної поліграфічної продукції промисловими об’ємами. Тобто, з точки зору витрат, виробничий процес буде повністю автоматизований і оптимізований. Машини самі будуть приймати дані з попередньої ланки виробничого ланцюжка, і переналаштовуватися при зміні замовлення. Сьогодні оператор сам запускає друкарську машину.В майбутньому машина самостійно це буде робити. Черга робіт буде запускатися автоматично, з оптимальною послідовністю. Це оптимізує час на підготовку до друку і максимальну продуктивність. Оператор буде в якості спостерігача стежити за процесом, щоб втрутитися і внести зміни, при необхідності. Також розглядається можливість відстежувати відвантажений тираж в режимі реально часу і отримувати додаткову інформацію. Тобто, управління бізнес процесами буде інтегровано в єдину мережу, а у клієнтів буде доступ до процесів виробництва.


Heidelberger пропонує «інтелектуальні послуги» – надання сервісу і постачання витратними матеріалами. Цей сервіс гарантує цілодобову роботу друкарні. У разі несправності машина автоматично звертається в сервісну службу за допомогою електронного дзвінка. Фахівці в віддаленому режимі входять в систему і оперативно надають тех. підтримку.


Запропоновані розробки дозволяють автоматизувати процеси, знизити витрати і надати оптимальну вартість для клієнта. Це майбутнє поліграфічної галузі. Сьогодні фахівці компанії «Goodwillpack» порекомендують розумний і ефективний спосіб друку, щоб ви отримали бажаний кінцевий результат. Виготовимо картонні коробки з логотипом та пакети з друком логотипу.

Популярні запитання:

👌 Який мінімальний тираж при цифровому способі друку?

✓ Перевага цифрового друку в тому, що можливо виготовити пробний зразок одним  примірником!

❤ Який термін виготовлення візиток цифровим друком?

✓ Час виготовлення візитівок від 1 години, за умови вільного обладнання.

🔥 Як впливає вартість на тираж?

✓ Вартість залежить від матеріалу, на якому друкується і формату. Суттєво не відрізняється від вартості одного примірника. Якщо потрібен великий тираж (від 1 000 штук), бажано друкувати офсетним способом.

♻ В якому форматі готувати макет?

✓ Макет приймається в програмах  Adobe Illustrator CS4 (EPS); Adobe Photoshop CS4 (формаи TIFF (в пріоритеі), PSD, EPS); Adobe InDesign CS4; Corel Draw X4 (CDR)

5/5 - (9 votes)
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *